Утеплення підлоги в лазні: як утеплити своїми руками, який утеплювач краще для заливних з прошарком, бетонних, дерев’яних підлог, як правильно укласти пінопласт

Особливості утеплення різних приміщень

Раніше підлогу завжди робився протікає типу і природно ніяк НЕ утеплювати. Утеплялися стіни і стелю, оскільки прогріте повітря завжди піднімається вгору. Але, незважаючи на це, чимала кількість тепла виходить на вулицю і через підлогу. Значна різниця температур верхньої частини парилки і холодною підлогою мийного приміщення, куди після парильних процедур виходить людина, негативно впливають на організм.

Для запобігання втрати тепла і недопущення проникнення холодного повітря з вулиці, а також для того, щоб лазня прогрівається швидше, необхідно грамотно організувати утеплення підлоги. Про те, як утеплити підлогу в лазні своїми руками мова і піде далі.

Особливості будови підлог

Утеплення проводиться для підлог що мають не протікає дерев’яну основу і бетонних конструкцій. Злив води в них здійснюється завдяки невеликому ухилу підлоги в бік зливного отвору або жолоба.

Потім стоки потрапляють в водозбірник і далі надходять в каналізацію або в поля аерації. Якщо все буде зроблено правильно, вода не потраплятиме на утеплювальний матеріал, і теплоізоляція буде ефективною.

Види утеплювачів

Зараз при будівництві лазні застосовуються нові схеми і матеріали. В якості підстави можуть служити бетонні плити перекриттів або лаги. І в тому і в іншому випадку при утепленні підлоги в лазні необхідно враховувати характерні особливості підстави. Теплоізоляційний шар підбирається відповідно до технічними характеристиками підстави.

Спінений полістирол – жорсткий і дуже легкий матеріал, який складається з полімерного сплаву маленьких замкнутих гранул. Даний утеплювач універсальний і може використовуватися для теплоізоляції бетонного і дерев’яної основи. Але найчастіше застосовується для утеплення дерев’яних підлог. Він не вбирає в себе воду, яка може просочитися крізь дерев’яний настил. Утеплювач практично не ускладнює масу підстави. Для нарізування матеріалу можна використовувати звичайний канцелярський ніж, при цьому відходи будуть незначні.

Також може використовуватися в якості утеплювача на підлогу в баню пінопласт.

Скловатою і мінеральною ватою головним чином виконується теплоізоляція бетонної підлоги. При використанні таких матеріалів для дерев’яних підлог необхідно поверх утеплювача покласти посилений шар гідроізоляції, так як даний матеріал добре вбирає вологу.

Керамзит застосовується, так само як і мінеральна вата. Дані матеріали мають різну структуру, однак по теплотехнічних властивостях вони практично не розрізняються. Для дерев’яної підлоги необхідна посилена гідроізоляція. При використанні для утеплення бетонної підлоги керамзиту виникають деякі труднощі пов’язані з організацією 10 ° ухилу для відведення стоків.

Для дотримання необхідного ухилу керамзит, який засипаний із застосуванням напрямних, проливається слабким цементним розчином. Можна вчинити по-іншому: змішати з цементом керамзит і таким розчином залити утеплювальний шар, поверх нього виконується цементна стяжка.

Ще одним видом утеплювача для підлоги в лазні є Айсінін – пенообразний теплоізоляційний матеріал, який використовується при організації підлог на лагах.

Для утеплення також можуть застосовуватися котельний шлак, пінобетон, полпан. Дані матеріали засипаються шаром товщиною до 30 см, 25 см, 10 см відповідно. Товщина теплоізоляційного шару залежить від клімату регіону, в якому розташована баня.

Ще одним видом утеплювача застосовується для банних підлог є перліт, який представляє собою пилуватий вулканічний пісок. Для виконання теплоізоляції його необхідно змішати з водою і цементом. Готова суміш заливається на бетонну стяжку, зверху виконується ще один шар стяжки. При застиганні суміш придбає пористу структуру. В результаті виходять заливні підлоги в лазні з прошарком утеплення.

Приготування перлитового утеплювача

Перліт дуже легкий матеріал і розлітається від невеликого вітерця, тому суміш слід готувати в приміщенні, в якому відсутні протяги. Під час приготування в приміщенні повинні бути закриті вікна і двері.

Суміш готується в такий спосіб:

 1. У глибоку ємність потрібно акуратно засипати 2 частини матеріалу, потім перліт необхідно зачинити 1 частиною води і дати суміші повністю сісти.
 2. Далі додається 1/2 частина цементу марки М300 і вище. Все дуже добре перемішується.
 3. Додається 1/2 частина води і суміш знову перемішується.
 4. На завершення доливається ще 0,5 л води.

Готова суміш повинна бути сухою і розсипчастою. Її необхідно місити до тих пір, поки вона не стане пластичною. Потім отриманий розчин рівномірно розподіляється по нижній бетонної стяжки. Товщина шару повинна бути не більше 10 см. Утеплювач повністю затвердіє через 5-6 доби. Потім на нього заливається вирівнює стяжка. Перед цим можна постелити гідроізоляційний матеріал і укласти армуючої сітки, але робити це не обов’язково.

Було наведено чимала кількість видів матеріалів, щоб знати, як вони виглядають можна подивитися фото. І природно при такому різноманітті люди задаються питанням, який краще утеплювач для підлоги в лазні вибрати. Як вважає більшість, за технологічними і технічними показниками пінополістирол є лідером серед утеплювачів. Укладається він швидко, і придбати можна рівно стільки, щоб вистачило на всю площу підлоги.

технологія утеплення

Тепер перейдемо до розгляду питання, як утеплити дерев’яна підлога в лазні і бетонну конструкцію.

По суті, утеплення здійснюється однаково в обох випадках і полягає в наступному: утеплювач розташовується між двома жорсткими шарами і захищається ізоляційними плівками. Якщо підлога дерев’яна, то теплоізоляційний матеріал поміщається між чорновим і чистовим настилом.

У випадку з бетонною підлогою між першим і вирівнює шарами. Існують і характерні відмінності. Далі розглянемо, як правильно утеплити підлогу в лазні в кожному випадку.

Утеплення дерев’яної підлоги

Теплоізоляцію найкраще виконувати на етапі будівництва. Дерев’яні підлоги не протікає конструкції утеплити можна і пізніше, тільки необхідно буде повністю знімати чистової настил.

Здійснюється утеплення дерев’яної підлоги в лазні наступним чином:

 1. Для установки чорнового настилу необхідно прибити черепні бруски. Вони кріпляться до нижнього краю балок з двох сторін по всій довжині.
 2. Беруться дошки невисокої якості. Їх довжина повинна відповідати відстані між балками. Дошки укладаються на черепній брус.
 3. Поверх отриманого чорнової підлоги стелиться гідроізоляція. Кращим варіантом буде мембрана, що має властивості гідро- і пароізоляції. Її необхідно стелити таким чином, щоб були закриті всі балки і її краю заходили на стіни на 20 см. Фіксується матеріал до балок за допомогою степлера. Стики склеюються пароізоляційній стрічкою.
 4. Існує два варіанти подальших дій: укладається утеплювальний матеріал або спочатку ще один ряд чорнової підлоги і вже на нього утеплювач.
 5. Залежно від виду утеплювача стелиться ще один шар гідро- і пароізоляції. Замість мембрани можна використовувати руберойд, шви якого повинні бути акуратно проклеєні бітумною мастикою.
 6. Зазор між зливною трубою і утеплювачем слід заповнити монтажною піною.
 7. Укладаються дошки чистового настилу, надлишки ізоляційного матеріалу слід обрізати.
 8. Встановлюється плінтус.

Між дошками чистового статі і ізоляцією повинен бути зазор для циркуляції повітря рівний 3-4 см. Він забезпечує просушування деревини.

Утеплення бетонної підлоги

Тепер розглянемо, як утеплити бетонну підлогу в лазні.

Для цього необхідно виконати наступні дії:

 1. Гідроізоляція стелиться на бетонні плити перекриттів або шар бетону, який залитий по грунту. Підійдуть як рулонні матеріали, так і обмазочная мастика (наноситься в три шари). Виконати гідроізоляцію можна одночасно двома цими варіантами.
 2. Потім укладається утеплювальний матеріал, наприклад, керамзит, скловата, екструдований пінополістирол. Товщина утеплювального шару залежить від теплотехнічних характеристик обраного матеріалу.
 3. Встановлюються підставки пластикові або виконані з суміші алебастру і цементу. На них укладається армована сітка.
 4. Заливається стяжка.
 5. Далі виконується фінішна обробка.

Особливості утеплення різних приміщень

Впливу великої кількості води підлога піддається, як правило, тільки в помивочной. Кімната відпочинку і передбанник в обов’язковій гідроізоляції не потребують. Щоб додатково утеплити підлогу в парилці його не обов’язково розбирати.

Поверх нього можна зробити підлогу на лагах з матеріалом утеплювача шаром. Пол в парильні рекомендується робити вище нульової позначки на 10-15 см. Таким чином, обсяг приміщення зменшується і на його прогрівання потрібно менше часу. Читайте також: “Як правильно зробити підлогу в лазні – що потрібно знати до початку будівництва”.

Тут наведено загальні відомості про те, як в лазні утеплити підлогу. Однак товщину шарів утеплювача необхідно розраховувати, враховуючи не середні показники, а реальні кліматичні умови.