Утеплення фасаду будинку з газобетону: особливості обробки

Основна маса будівельних експертів стверджує, що утеплення будинку з газобетону зовні мінватою або будь-яким іншим утеплювачем, набагато доцільніше, ніж проведення аналогічного заходу всередині будинку. По-перше, не відбувається втрати корисного простору приміщення; по-друге, точка роси зміщується далеко за межі будинку; по-третє, здійснення даного процесу можливе без монтажу обрешітки (другий стіни). Так це чи ні ми вивчимо в цьому матеріалі, але для початку згадаємо характеристики пористого кладочного матеріалу.

Зміст

 1. Що таке газобетон?
 2. Популярні утеплювачі для будинків з газобетонних блоків: мінеральна вата і пінополістирол
 3. Технологія утеплення будинку зовні
 4. модний пінополіуретан
 5. Порівняльна характеристика утеплювачів

Що таке газобетон?

Газобетон є сучасним будівельним матеріалом, досить популярним у споживачів, однак вимагає ретельного утеплення. Він належить до сімейства легких среднеячеістих бетонів, а тому його об’ємна маса щодо інших будматеріалів не надто висока. Що стосується його робочої щільності, то вона коливається в межах 350-650 кг / м3.

Газобетон виробляється шляхом змішування таких компонентів:

 • пісок;
 • вапно;
 • цемент;
 • алюмінієва пудра;
 • вода.

Саме додавання алюмінієвої пудри призводить до газоутворення, що в свою чергу є причиною появи пористих пір. Утворену суміш піддають різанні по заданих розмірах з використанням спеціальної струни. Після цього отримані газоблоки надають високотемпературного спікання в промисловому автоклаві, де створюється тиск 8-13 атмосфер. Наявність в складі газообразователя в майбутньому дозволяє дихати стоновітся конструкціям, але все ж утеплення будинку з газобетону зовні мінватою або іншим утеплювачем є невід’ємною частиною його будівництва.

Популярні утеплювачі для будинків з газобетонних блоків: мінеральна вата і пінополістирол

Мінеральна вата

Даний матеріал володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, але для його монтажу потрібне створення на стіні будинку дерев’яної обрешітки.

Сам процес утеплення будинку з газобетону зовні мінеральною ватою складається з наступних етапів:

 • Створення обрешітки. В даному випадку застосовується вертикальна обрешетка з брусків розмірами 50 * 50 мм. Відстань між брусками – 60 см. Взагалі, ці параметри залежать від розмірів плити мінеральної вати, тобто товщина бруса відповідає товщині утеплювача, а крок між брусами відповідає ширині. Дотримання таких пропорцій забезпечує щільне прилягання мінеральної вати до стіни і виключає утворення зазорів або щілин.
 • Укладання утеплювача. Утеплення будинку з газобетону зовні має супроводжуватися щільним заповненням простору між вертикальними брусками обрешітки. При цьому не можна допускати завоздушенних зон або утеплених ділянок.

Важливо! Для збільшення ефекту утеплення будинку мінеральною ватою можна створити додатковий шар обрешітки, тільки вже горизонтальної. Її параметри будуть відповідати попередньому шару і кріпитися горизонтальні бруси будуть безпосередньо до вертикальних.

 • Монтаж гідроізолятора. Гідрозахисна мембрана кріпиться до бруса обрешітки за допомогою степлера з дотриманням нахлеста не менше 15 см. Шви бажано проклеїти монтажною стрічкою.
 • Оздоблення фасаду. Поверх гідроізоляційного шару монтуються додаткові бруси, які будуть основою для створення фасадного облицювання. Крім того, товщина цих брусів створить вентильований зазор, який дозволить повітрю вільно рухатися під облицюванням і тим самим витягати вологу.

пінополістирол

Утеплення будинку з газобетону зовні із застосуванням пеноплістірол буває декількох видів. Сам пінополістирол як матеріал існує в декількох компонентних виконаннях:

 • Пінопласт. Цей матеріал випускається у вигляді плит, на 98% складаються з невагомих непроникних гранул. Ці гранули піддаються високотемпературній спікання, в процесі якого вони набувають теплоізоляційні якості, які виводять утеплення будинку з газобетону пінопластом на новий рівень. Далі гранули, з застосуванням клею, під тиском спресовуються і утворюються яскраво виражену спінену структуру.

 • Піноплекс. Його ще називають екструдованим пінопластом, оскільки спінену масу полістиролу пропускають через головку екструдера. Утеплення будинку з газобетону зовні Піноплекс дає більший ефект, так як дана різновид пінополістиролу за всіма параметрами перевершує пінопласт, до того ж не вимагає створення додаткового шару гідроізоляції.

Технологія утеплення будинку зовні

Як тільки було прийнято рішення про утеплення будинку з газобетону пінопластом можна приступати до здійснення подібного заходу. Але перш, необхідно ознайомитися з основними технологічними прийомами, які значно полегшать стін пінополістиролом. Для початку потрібно визначиться з порою року, звичайно найбільш підходящим буде літо – мінімальна вологість і швидкість проведення робіт.

Зверніть увагу! Якщо стіна має підвищену вологість, обов’язково потрібно дати їй обсохнути. Для прискорення цього процесу можна прогріти кімнату зсередини, за допомогою теплової гармати. Стіни при цьому нагріються і будуть швидше позбуватися від вологи.

підготовка стін

Стіна повинна бути максимально рівною, чистою та безпечною, тобто її необхідно обробити спеціальним антисептичним розчином, який виключить появу грибків. Після того як антисептичний розчин вбрався і висох, стіну потрібно покрити декількома шарами грунтовки, це підвищить зчеплення стіни з пінополістиролом. При будівництві будинку з газобетонних блоків мається на увазі, що стіна рівна і не має дефектів, але якщо, же вади є, то їх бажано усунути з використанням цементного розчину. Місця «ремонту» також покриваються шаром грунтовки.

монтажні роботи

Для утеплення будинку з газобетону зовні Піноплекс потрібно на плиту утеплювача наносити розчин, що клеїть суцільним рівномірним шаром. Це позбавить стіну від завоздушенних зон і тим самим убезпечить її від появи конденсату. Для більш міцного кріплення пінополістиролу до газобетонной стіні можна використовувати спеціальні пластикові дюбелі з великими капелюшками. У перфоратор «заряджають» свердло відповідного діаметру і через утеплювач в стіні проробляють отвір. За тим в нього вставляють грибок-новосел, в який вбивається пластиковий дюбель, новосел при цьому розширюється в стіні і тим самим закріплюється.

Коли кріплення утеплювача виконано, саме час приступати до облаштування облицювання фасаду. Для цього поверх утеплювача кріпиться спеціальна армована сітка, що підвищує коефіцієнт зчеплення фінішного шару з шаром утеплювача.

модний пінополіуретан

Останнім часом широкого поширення набув такий утеплювач як пінополіуретан. Він поєднує в собі властивості всіх вищезазначених матеріалів, а крім іншого має цілий ряд власних достоїнств. Отже, пенополеуретан:

 • пожежобезпечний;
 • стійкий до появи цвілі;
 • волого-і паронепроникним;
 • неїстівний для гризунів;
 • стійкий до великих температурних перепадів.

Найчастіше пінополіуретаном утеплюють стіни зсередини, але також дана процедура можлива і зовні. Для цього потрібно створювати обрешітку на будинку, таким чином, щоб в подальшому можна було виконати зовнішнє утеплення будинку з газобетону під сайдинг. Для початку бруси (будь-якого розміру) кріпляться до стіни. Крок між брусами повинен вибиратися такий, щоб кріплення сайдинга було якісним і надійним. Тому найприйнятнішим кроком вважається – 50 см.

Зверніть увагу! Для монтажу сайдингу замість дерев’яної обрешітки часто використовують профільну (металеву). Вона більш довговічна і надійна. Але якщо немає можливості використовувати металеві профілі, то дерев’яні бруси бажано розкрити антикорозійним розчином, що збільшить термін їх експлуатації.

Для утеплення стін пінополіуретаном необхідна наявність спеціального розпилювача, оскільки даний матеріал на ринку продається в рідкому вигляді. Після нанесення на поверхню, ізолятор вступає в реакцію з киснем, спінюється і тим самим заповнює весь вільний простір обрешітки. Плюсом пінополіуретану є невелика товщина ізоляційного шару, що дозволяє заощадити на товщині бруса. Коли пінополіуретан висох можна приступати до зовнішнього утеплення будинку з газобетону під сайдинг, цей процес складається з наступних етапів:

 • монтаж стартовою планки;
 • кріплення вертикальних планок;
 • складальне кріплення сайдінгових панелей (від низу до верху);
 • приховування швів за допомогою стикового фурнітури;
 • установка фінішних планок.

Порівняльна характеристика утеплювачів

Щоб порівняти дані утеплювачі необхідно скористатися спеціальною таблицею, де буде зазначено основні експлуатаційні параметри кожного з матеріалів. В основному вони схожі між собою, але відмінності все ж є, тому розглянемо наступну таблицю:

матеріал Коефіцієнт теплопровідності, Вт / м • К Коефіцієнт паропроникності, мг / (м • год • Па)
газобетон 0,3 0,14
мінвата 0,045 0,3
Піноплекс 0,037 0,004
Пінопласт 0,04 0,023
пінополіуретан 0,03 0,05

По таблиці видно, що найкращим утеплювачем є пінополіуретан, але в той же час вимога наявності спеціального обладнання і досить висока вартість роблять його недоступним для багатьох жителів приватних будинків. Дуже важливо звертати увагу на якість використовуваного матеріалу, і не варто експлуатувати більш дешеві аналоги. Серед будівельників існує не писане правило: «Якщо ціна будь-якого будівельного матеріалу нижче, ніж її середньостатистичний показник на ринку, то одного з характерних якостей матеріал не має». Тому перш, ніж купити утеплювач для зовнішнього утеплення стін, потрібно впевнитися, що він відповідає всім міжнародним стандартам якості і безпеки. Про це може свідчити тільки відповідний сертифікат, якщо такий відсутній, то продукція не викликає довіри. На завершення пропонуємо тематичне відео про нанесення ППУ.