Пол в бані з пляшок, опис процесу укладання, відео інструкція

Чи можна утеплити баню з максимальною ефективністю без дорогих і небезпечних для здоров’я матеріалів? Пол в бані з пляшок в повній мірі відповідає вимогам, які можна пред’явити навіть до сучасних теплоізоляційних матеріалів. Звичайно ж, немає ніяких нормативів, що регулюють застосування порожньої тари в будівництві. Про її використанні як утеплювач здогадалися самодіяльні майстри, справедливо вважаючи, що пляшки мають характеристики, схожими з склоблоками.

Пол в бані з пляшок в повній мірі відповідає вимогам, які можна пред’явити навіть до сучасних теплоізоляційних матеріалів

Доцільність використання пляшок для утеплення підлог

Приміщення можна утеплити як скляною, так і пластиковою тарою. Порожні пляшки, щільно укладені під покриттям підлоги, забезпечать повітряний прошарок між ним і підставою. Теплопровідні властивості повітря в десятки разів гірше, ніж у твердих тіл, тому ефективність такого роду утеплення не повинна викликати сумнівів.

Звичайно, може виникнути питання про те, як накопичити достатню кількість тари. Втім, з виконанням цього завдання труднощів з’явитися не повинно. Зовсім не потрібно вдаватися до такого методу накопичення будівельного матеріалу, як його збору в сміттєвих контейнерах. За порівняно нетривалий період необхідний запас пляшок може бути зроблений за допомогою членів сім’ї, родичів, друзів і сусідів. Прискорювати процес, купуючи напої частіше і в більшій кількості, не варто, адже принадність утеплення підлоги лазні пляшками полягає в дешевизні способу. Залишається тільки виділити простір для зберігання скляної або пластикової тари.

Порожні пляшки, щільно укладені під покриттям підлоги, забезпечать повітряний прошарок між ним і підставою

Від власників підлог в лазні з пляшок відгуки можна почути такі:

  1. Сусіди, дізнавшись, що я зробив її підставу зі скляної тари, перший час сміялися. Тепер вони будують також (Віктор А.).
  2. Під покриттям в моєму передбаннику укладені пластикові 1,5-літрові ємності. Вийшов дешевий і тепла підлога (Влад М.).
  3. Мені смішно, коли кажуть про крихкість підстави з пляшок. Вони утворюють порожнини під міцною армованої бетонної стяжкою (Сергій С.).
  4. Називати цю конструкцію теплою підлогою, напевно, не зовсім вірно. Пляшки не генерують тепло, але його не виділяють і інші утеплювачі. Їх завдання полягає в мінімізації тепловтрат. З цим порожня тара справляється відмінно (Андрій А.).
  5. Якщо пляшок багато, навіщо витрачатися на інші матеріали? Спочатку я думав утеплити ними тільки підлогу в лазні. Так сталося, що в будівництві була зроблена перерва, але тару я справно не викидати, а зберігав у підвалі. Її вистачило і на теплоізоляцію бетонного стелі (Олексій Н.).

Утеплення підлоги в лазні

Сумніви в доцільності укладання пляшкового утеплювача розвіялися? Процес утеплення підлоги в лазні пляшками своїми руками не становить нічого складного.

Утеплення скляними пляшками

Відразу ж слід сказати, що готуючи тару для утеплення, потрібно подбати, щоб вона була закупорена. Пробки рідко «розлучаються» з ПЕТ-ємностями, чого не можна сказати про скляному посуді. Втім, проблему герметизації тари можна вирішити різними підручними засобами. А якщо її не закривати? Повітря в нещільно закритій тарі, контактуючи із зовнішнім середовищем, буде мати більшу теплопровідність, що погіршить теплоізоляційні характеристики статі.

Підлоги в лазні з пляшок своїми руками краще робити в сонячну погоду

Порада! Фахівці рекомендують перед закупорюванням прогрівати тару.

Коли повітря в закритому посуді охолоне, він стане більш розрідженим. Відомо, що коефіцієнт теплопровідності матеріалу зменшується разом зі зниженням його щільності. Підлоги в лазні з пляшок своїми руками краще робити в сонячну погоду: в цьому випадку ємності нагріваються сильно і досить швидко.

Перед пристроєм теплоізоляції на чорнову підлогу потрібно постелити руберойд

Утеплення готового статі

Як утеплити підлоги в лазні скляними пляшками, якщо вона вже побудована? Потрібно враховувати, що висота приміщення значно зменшиться. Від цього способу краще відмовитися при низьких стелях. Якщо прийнято рішення про його реалізації, то тару слід класти на підставу тільки горизонтально. Її укладають з таким розрахунком, щоб між пляшками залишалися мінімальні зазори.

Перед пристроєм теплоізоляції на чорнову підлогу потрібно постелити руберойд. Сусідні листи гідроізоляції повинні бути покладені внахлест. Руберойд стелять з напуском на стіни, відповідним товщині майбутньої підлоги. Всі кромки ізолятора герметизують бітумною мастикою або клейкою стрічкою.

Увага! Перед укладанням пляшок в приміщенні для купання потрібно подбати про пристрій системи водовідведення.

Щілини між розкладеної на підставі тарою засипають сухим піском. Тепер потрібно постелити ще один шар гідроізоляції і покласти армуючу грати. Розташовувати її слід в 1,5-2 см над мембраною, щоб після заливки арматура була занурена в бетон. Товщина стяжки не може бути менше 3 см. Коли розчин застигне, можна приступати до фінішної обробки підлоги.

Щілини між розкладеної на підставі тарою засипають сухим піском

Утеплення підлоги на етапі будівництва лазні

Під час будівництва лазні теплі підлоги з пляшок можна влаштовувати безпосередньо на грунті. Спочатку необхідно зняти його верхній пухкий шар (20-25 см). Дно невеликого котловану вирівнюють і утрамбовують. На нього висипають шар піску, ПГС, щебеню або відсіву. Дренажний шар також трамбують.

Тепер його можна застелити армуючої сіткою. На неї кладуть пляшки таким же чином, як описано вище. Над посудом стелять ще один шар арматури. Потім пляшки заливають бетонною стяжкою товщиною 5-7 см. Коли вона застигне, потрібно постелити гідроізоляцію і залити підлогу фінішної стяжкою.

Порада! Щоб підлога в лазні з пляшок ще краще зберігав тепло, їх можна укласти в 2 шари.

Після укладання першого роблять армовану стяжку. На неї кладуть другий шар порожнього посуду. Її заливають бетоном, потім продовжують опорядження підлогового покриття.

Якщо грунт недостатньо щільний, теплоізоляцію влаштовують на підставі, залитому бетоном. Чорнову стяжку роблять на грунті після трамбування підсипання з піску або щебеню і укладання на неї гідроізоляційної мембрани. Чорнову стяжку можна приготувати з худого бетону.

Теплоізоляція з пляшок буде міцнішою, якщо їх встановити вертикально. Тару потрібно ставити шийками вниз. Для такого способу утеплення потрібно більшу кількість пляшок, проте товщина повітряного прошарку між підставою і підлогою буде значнішим. Утримувати перевернуту посуд у вертикальному положенні на бетонній плиті досить важко. Краще її встановлювати, встромляючи шийками в утрамбований грунт.

Телоізолятор з вертикальних пляшок міцніше, ніж з горизонтальних рядів

Перед тим як зробити підлогу лазні з пляшок, в грунті в однієї зі стін фундаменту роблять борозну. У неї вставляють шийки тари. За денця пляшок, для їх більш надійної фіксації, можна злегка постукати гумовою киянкою. Після установки першого ряду тари борозну засинають, роблять такий, ставлять другий ряд ємностей і т. Д.

Телоізолятор з вертикальних пляшок міцніше, ніж з горизонтальних рядів, тому стяжку над ним можна заливати шаром тонше, але підсилювати її потрібно в будь-якому випадку.

Утеплення підлоги пластиковою тарою

А як зробити теплі підлоги в лазні пляшками з поліетилену? Багато хто вважає, що подібна тара недостатньо міцна, щоб витримати масу бетону. Напевно кожному відомо, що при охолодженні загвинченими пластиковий посуд мнеться. Проте, ПЕТ-пляшки використовуються в утепленні підлоги з таким же успіхом, що й скляні.

Один із способів запобігання деформації ємностей полягає в їх заповненні піском, тирсою, сухою глиною і т. П. Звичайно ж, корисно згадати і про те, що перед заливкою бетоном закупорена пластиковий посуд повинна бути добре прогрітій. Остившая, вона зменшиться в обсязі, але на міцності застиглої армованої стяжки ця обставина ніяк не позначиться. У той же час під нею залишиться повітряний прошарок, погано проводить тепло.

ПЕТ-пляшки можна встановлювати вертикально (таким же методом, як і скляні). В цьому випадку теплоізоляційний шар стає значно міцніше.

Перед заливкою бетоном закупорена пластиковий посуд повинна бути добре прогрітій

Якісному виконанню робіт сприяють такі чинники:

  1. Перед тим як утеплити підлогу лазні пляшками, в приміщенні потрібно створити температуру + 20 … + 25 0С. Якщо перекриття влаштовується на відкритому повітрі, то для укладання телоізолятора і його заливки бетоном вибирають теплий сонячний день.
  2. Розчин замішують підігрітою водою – теплий бетон не дасть охолодитися повітрю в поліетиленовій тарі. Його надлишковий тиск зміцнить стінки посуду до тих пір, по крайней мере, поки розчин не почне застигати.
  3. Обов’язково потрібно армувати стяжку. Максимальний розмір осередків армуючої сітки не повинен бути більше 15х15 см.

А що можна використовувати для утеплення крім пляшок? Для цієї процедури підійдуть і скляні банки, якщо, звичайно, дозволить товщина перекриття. Правда, накопичити їх буде складніше, та й оснастити подібну тару достатньою кількістю кришок не так просто. Можна брати посуд з гвинтовими горловинами.

Банки можна встановлювати разом з пляшками догори дном, забезпечуючи щодо рівну основу для стяжки. Чи не протипоказано влаштовувати теплоізоляцію з посуду різного об’єму, а також тари, виготовленої з неоднорідного сировини. Головне, щоб вона справлялася зі своїм завданням – збереженням тепла в лазні.