Конструкція і матеріали для стрічкового фундаменту

Пристрій стрічкового фундаменту – це досить проста структура. На верхній порожнини розміщується надземні елементи будівлі, а нижня є підошвою будівлі, яка впритул контактує з основою. Правильне будівництво будинку неможливо без оптимального фундаменту. Тому, в нашій статті ми вивчимо всі основні елементи пристрою стрічкового будови.

Поняття стрічкового фундаменту

Поняття фундаменту знає кожна людина на землі, так як це основа будинку або будь-якої будівлі. В галузі будівництво – це частина об’єкта, яка знаходиться під землею. Підстава будівлі на основі стрічок – це така смуга із залізобетону або бетону, яка розташовується по всій площі споруди. Стрічку закладають для оптимального збереження ідентичною форми поперечних перерізів. Процес монтажу даного об’єкта дуже простий, на відміну від інших видів фундаменту, але вимагає великих фізичних зусиль і витрат матеріалу.

експлуатаційний термін

Термін служби фундаменту в залежності від застосовуваного матеріалу становить:

 1. Моноліти з бетону і буту – до 150 років;
 2. З цегли – від 30 до 50 років;
 3. Збірні конструкції з бетону – від 50 до 75 років.

Особливості матеріалів для розчину

Міцність конструкції в першу чергу залежить від матеріалу, який служить основою для стрічок фундаменту. Їх основу складає покриття з бетонного розчину.

Увага! Розчин складається з цементу, піску і води. Саме від їх особливостей і якості залежить міцність споруди.

вибір цементу

Найпопулярніший цемент для будівельних робіт над підставою є портландцемент марки М400. Технологія його виробництва відповідає всім існуючим стандартам якості. Так, ця марка може забезпечити досить міцну основу.

Порада! Якщо ви використовуєте більш низьку марку, то для бажаного результату збільште порцію цементу в розчині.

вибираємо наповнювач

Для наповнювача розчину найчастіше беруть річковий пісок, який в поєднанні з цементом і водою утворює якісний бетон. Переважним буде чистий пісок, однак важливо врахувати, що витрата цементу збільшитися. У більшості випадків саме з цієї причини додають суміш дрібного гравію і піску, щебеню або Калинець.

Увага! При більшій кількості гравію – міцність збільшується разом з витратою цементу.

особливості води

Особливість водного ресурсу для приготування розчину грає далеко не останню роль. Перша вимога до неї – це абсолютна чистота, навіть не думайте, вливати брудну рідину. Також, варто звернути увагу на кількість мінеральних ресурсів в джерелі, так як вони можуть проявитися після висихання розчину.

Увага! Структура підстави вийде слабкою, якщо вода буде брудна або з компонентами глини.

Матеріали для стрічкового фундаменту

Найпопулярнішими матеріалами для стрічкового фундаменту є такі види:

 • Бутобетон. Технологія створення цього розчину полягає суміші цементу, піску і великих каменів, що створює дуже міцну основу. Така установка підійде для піщаних і скелястих грунтів. Для повноцінного функціонування необхідна наявність подушки.
 • Залізобетон. Це суміш піску, цементу, щебеню та металевої сітки. Дана техніка одна з найбільш затребуваних при подібних будівельних завданнях. Низька ціна, висока міцність і можливість складання складних монолітних конструкцій.
 • Цегла. Одна з переваг даного матеріалу – це здатність монтуватися як над землею, так і під нею. Але він може руйнуватися від вологого середовища, тому йому необхідна гідроізоляція. Чи не раціонально застосовувати цеглу при високому рівні вод і на великій глибині будівельних робіт.
 • Плити та блоки. Застосовуються для збірних стрічкових фундаментів. Виготовляють їх виключно на заводах, а вже потім вони встановлюються на ділянки за допомогою підйомної техніки.

Увага! Особливості пристрою залежать від вибору матеріалу.

Сфера застосування

Їх застосування проявляється в основному в таких будівлях:

 • При будівництві будинків, які мають сени з каменю, цегли або бетону;
 • При монтажі будівель з наявністю монолітних або залізобетонних перекриттів;
 • При будівництві на ділянках з нерівномірними грунтами, де є можливість осідання підстави;
 • Якщо в проектуванні будинку є підвал або цокольний поверх.

Пам’ятайте завжди про те, що зведення підстави будівлі – це дуже дорогий проект, тому краще зробити відразу якісну роботу, щоб потім не довелося проробляти все заново.

Конструкція стрічкового пристрою

Часто ви чули або читали назву відео з таким поняттям, як монолітна або збірна конструкції. Що це таке зараз ми і спробуємо вам описати. Це такі види стрічкового фундаменту, виходячи зі структури пристрою. Так, монолітні схеми являють собою єдиний елемент, який зводиться на місці будівельного об’єкта. Збірний же виготовляється на заводі, а на ділянці він збирається і монтується за допомогою техніки. Обговоримо тепер детально види пристроїв даних фундаментів.

Пристрій і особливості монолітного підстави

Для зведення пристрої з моноліту необхідно використовувати розчин бетону і арматуру. Обов’язковою вимога до будівництва є наявність опалубки і котловану, який є підставою для монтажу цієї нерухомої конструкції.

Для отримання міцного моноліту його заливають бетонною сумішшю і добре ущільнюють. Виділяє їх з усіх інших видів підстав такі якості:

 • довговічність;
 • Стійкість протягом усього експлуатаційного періоду;
 • Ідеальна сумісність з усіма типами будівель.

Такі фундаменти являють собою суцільну смугу із залізобетону, яка розташовується по всьому периметру будівлі. Їх здатність полягає в оптимальному зведенні на нестабільну грунті. Однак дана технологія будівництва доречна лише при будівництві дерев’яних невеликих будівель. Варто виділити також їх недоліки:

 • Велика вага;
 • Вплив усадки підстави на розрахунки.

Пристрій збірних конструкцій та інших видів

Технологія зведення збірного фундаменту передбачає наявність армованого бетону або блоків із залізобетону, які закріплюються дротом або спеціальним розчином. Віддавши сої перевагу даного типу підстави, ви збережете час, але витратите більше коштів.

Пам’ятайте! Що нещільне з’єднання деталей, може викликати протікання.

Сферою застосування даних споруд є малоповерхові будівлі. Складові підстави виробляються на території заводу. При мінімальному тиску, можна не укладати піщану подушку. Так як конструкція має більш високу міцність, то її стіни можуть бути менше, ніж у самої будівлі.

Слід виділити їх переваги над іншими:

 • Простота збору конструкції;
 • Невелика трата часу на роботи
 • Можливість навантажити їх після закінчення будівництва.

Також існує такий список недоліків щодо даних видів:

 • масивність;
 • Невисокий рівень практичності;
 • Через численні стиків, можуть пропускати рідину;
 • Висока вартість;
 • Потреба техніки при будівництві;
 • Показник міцності на 25% нижче, ніж у монолітного підстави;
 • Низька жорсткість;
 • Неможливість арматурного посилення.

Знизити фінансові витрати на таке будівництво можна, якщо буде використана технологія переривчастих фундаментів, коли блоки укладаються з розгоном. Даний спосіб заощадить вам до 25% від кошторисних витрат.

Важливо! Якщо ваша ділянка має торф’яні або мулисті грунти з низькою несучою здатністю, то такий спосіб економії не можна застосовувати.

На сьогоднішній день відео аматори демонструють ще такі види стрічкових фундаментів, як цегляні і бутові. Виходячи з їх рекомендацій, можна зробити висновок по влаштуванню основи. Так цегляний фундамент займає багато фізичних зусиль, але по міцності програє обом видам, які описані вище. Бутовий ж, дуже міцний і має високу стійкість від вологи, але коштує він дуже дорого. Та й пристрій займає багато часу через підбору каменів. Тому ми рекомендуємо вам застосовувати якої складової, або монолітний фундамент.

Особливості пристроїв фундаментів зі стрічок

Давайте з’ясуємо особливості пристрою фундамент зі стрічок. Варто відзначити, що це дуже універсальний вид підстави, так як його монтують і при будівництві малоповерхівок, і великих цегляних будинків. Також, він сумісний практично з усіма видами грунтів. Прокладати таку основу необхідно на глибині, що не менше 60 см.

На сьогоднішній день просування будівельного ремесла досягло високого рівня, і численні інструкції, поради, відео та рекомендації – мають велику кількість схем пристрою стрічкового фундаменту. Ми представляємо вашій увазі найпростіший варіант з них. Виконуючи такі послідовні дії, ви досягнете бажаного міцної основи:

 • Готуємо котлован і засипаємо його шаром піску 20 см;
 • Заливаємо водою і виконуємо утрамбовку;
 • Робимо шар з гравію або щебеню 10 см;
 • Виконуємо заливку цементним розчином;
 • Повторюємо в такій послідовності шари до рівня на опалубці;
 • Після закінчення трьох годин накриваємо мішковиною

Увага! Даний спосіб заощаджує до 50 відсотків бетонного розчину. Для отримання високого рівня міцності потрібно використовувати цемент високої проби і чисту воду, взяту з колодязя.