Як проводиться укладання паркетної дошки по діагоналі?

22 Января 2014

В даний час такий дизайнерський прийом, як діагональне укладання паркетної дошки, вельми популярний. За допомогою нехитрого методу можна візуально збільшити маленьке приміщення (тому його найчастіше використовують в малогабаритних квартирах). Така підлога може стати «родзинкою» всього інтер’єру. До недоліків укладання паркету по діагоналі можна віднести значне (близько 30%) збільшення витрати матеріалу. Тому, якщо Ви вибираєте саме такий спосіб настилу, то слід заздалегідь розрахувати витрати дошки в залежності від розмірів приміщення і закупити матеріали «з запасом». Почати укладання паркетної дошки по діагоналі слід з розмітки підлог. У квадратному приміщенні паркет зазвичай укладається під кутом 45 градусів, що ж стосується кімнат прямокутної форми, то тут потрібно індивідуально визначати кут нахилу (30-40 градусів). Особливості процесу та хитрості:

перед початком монтажу підлогового покриття потрібно вирівняти підлогу, щоб в майбутньому паркет не деформувався; як і при звичайному способі укладання, потрібно залишати технічні зазори по краях стін – близько 10 мм, т. к.

паркетна дошка може розширюватися при зміні температури і вологості в приміщенні. Для цього біля стін з рівними проміжками встановлюються спеціальні клини; спочатку слід протягнути від стіни до стіни мотузку (або кілька) під потрібним кутом в якості рівня, на який можна орієнтуватися; починають укладання паркетної дошки по діагоналі з середини кімнати. Потім заповнюють ліву частину приміщення, а після – праву; для забезпечення кращого зчеплення дощок рекомендується настилати їх «вразбежку», тобто стики вузьких частин елементів в сусідніх рядах повинні знаходитися на відстані не менше півметра один від одного.

Пропонуємо формулу розрахунку кількості матеріалу при укладанні паркетної дошки по діагоналі, якій Ви можете скористатися для визначення необхідного обсягу закупівель:

(Площа кімнати + 10% від неї) / Площа матеріалу в одній упаковці = Потрібна кількість упаковок (при дробовому результаті округлити в більшу сторону)

Дубовий паркет – найкрасивіше і практичне підлогове покриття, він прикрашає будь-який дизайн приміщення, оскільки плашки можна укласти багатьма способами, формуючи різні візерунки.

Один з найпростіших і популярних видів укладання паркету – це «палуба». Розрізняють такі варіанти укладання паркету палубним способом:

    симетрично (паркетні планки зсуваються на половину або третину їхньої довжини); хаотично (в довільному порядку); по діагоналі; чергуючи плашки з деревини різних порід.

Робити укладання штучного паркету палубою бажано на фанеру і під 45 градусів до неї, однак можна і під 90 градусів, але обов’язковою умовою повинно бути, що листи не повинні перевищувати розмірів 75х75 см.

Також необхідно залишати відступи від стін від 1.5 і до 2 см. Щоб паркет не сильно жолобився від перепадів вологості взимку і влітку, необхідно тримати вологість взимку не нижче 40%. Також було б доречно застосовувати в лакування матові або екстра матові зносостійкі лаки.

Укладання паркету також треба проводити за допомогою якісних клеїв без вмісту води з витратою маси в межах 1.2-1.5 кг. / М2. Того ж стосується фанери. Перед укладанням паркету також необхідно перевірити рівність фанерного підстави, якщо за правилом виявляться нерівності, то завжди можна відшліфувати фанеру і зробити підлогу рівним.

Про укладанні штучного паркету можна говорити багато, але краще побачити це в моїх фотографіях. Якщо з’явилися питання, то можете мені їх задати в письмовому вигляді на електронну пошту в контактах або запросити мене на консультацію на свій об’єкт.

Після вирівнювання статі, висихання бетонної стяжки і укладання фанеринаступает наступний етап у створенні якісного статі – це укладання підлогового покриття. Який його варіант ви виберете, залежить від ваших вимог і смакових уподобань. Зараз ми докладніше зупинимося на такому виді робіт, як укладання ламінату та паркетної дошки.

       Укладання ламінату ціна 

Вид роботи: Ціна: грн / м.квУкладка ламінату по прямой45.00Укладка ламінату по діагоналі55.00

       Укладання паркетної дошки ціна 

Вид роботи: Ціна: грн / м.квУкладка паркетної дошки плаваючим способом по прямой70.00Укладка паркетної дошки плаваючим способом по діагоналі80.00Укладка паркетної дошки на клей по прямой95.00Укладка паркетної дошки на клей по діагоналі105.00

Існує багато варіантів підлогового покриття. Найбільш популярні – це паркет, ламінат і паркетна дошка. Укладання паркета- це ціле мистецтво, про яке ми ще поговоримо, а зараз давайте розберемося з двома що залишилися.

Основна відмінність паркетної дошки від паркету – в паркетній дошці лише верхній шар складається з дерева цінних порід, під ним – фанера і недорогі види дерева. Звідси і його прийнятна в порівнянні з цілісним паркетом ціна. Термін експлуатації такого виду підлогового покриття – від п’ятнадцяти до сорока років, при цьому допускається ремонт (але шліфовкапаркетной дошки – не більше двох разів!)

Ламінат – це та ж паркетна дошка, але ламінована. Надзвичайно популярний і економічний вид підлогового покриття. Являє собою ламінат плити з деревного волокна, спресовані жорстким методом і з нанесенням на зовнішній стороні узору.

Візерунки і малюнки на ламінаті робляться за допомогою друкарською-друкованого способу, а потім покриваються верхнім захисним шаром на основі полімерів. Різноманітність вибору ламінатних плит вражає. Термін служби такої підлоги – близько десяти років, однак відновити таку підлогу після глобальних пошкоджень неможливо.

Укладання ламінату та паркетної дошки вимагає підготовки: приберіть з дошки упаковку і залиште її в приміщенні, де вона буде потім служити, близько тижня (а краще – більше). Таким чином рівень вологості паркетної дошки зрівняється з рівнем вологості в приміщенні.

Як можна укласти паркетну дошку – основні варіанти:

– «плаваючий» спосіб. Цей спосіб – проста збірка дошки без застосування клею, коли шип одного боку дошки вставляється в паз інший, а конструкція не приклеюється до основи. Зручний цей спосіб тим, що покладену так паркетну дошку легко можна зняти для ремонту, а виконати таку збірку можна самостійно.

– приклеювання паркетної дошки до основи на клей. При цьому на вологостійку фанеру наноситься спеціальний клей, на який і укладається дошка.

– також можливо прикріпити дошку цвяхами прямо до «чорного» дерев’яної підлоги.

Стандартні конструкції, в форматі яких проводиться укладання ламінату та паркетної дошки – це «ялинка», «кошики» і «шашечки».

Зробивши вибір на користь недешевого в хорошому сенсі цього слова паркету, ви цілком можете заощадити на процесі монтажу. Загальновизнано, що укладання паркетної дошки цілком під силу середньостатистичному чоловікові-господаря. Спробуємо сформулювати основні вимоги до цього виду будівельно-монтажних робіт.

Способи укладання паркетної дошки

Укладання паркетної дошки проводиться наступними способами:

плаваючий метод, при якому спеціальний шип паркетної дошки вставляється в паз попередньої (замкове з’єднання). Така підлога не потрібно кріпити до основи, він не боїться температурно-кліматичних коливань, легко і без втрат розбирається і збирається, стики між дошками зовсім не видно.

Зауважимо, що це оптимальний спосіб для приміщень площею не більше 60 кв.

м. клейовий метод застосовується в тому випадку, коли зібраний підлогу необхідно більш жорстко закріпити, наприклад, у великих приміщеннях з великою прохідністю. Тоді використовують спеціальний клей, яким підлогу приклеюють до всієї поверхні основанія.Укладка паркету методом кріплення до основи за допомогою банальних цвяхів використовується вкрай рідко, оскільки таке кріплення доречно для масивної паркетної доскі.Крепленіе паркетної дошки до лагам (балках) може здійснюватися при і за допомогою цвяхів, і просто укладанням зібраного замковим з’єднанням статі.

Укладання паркетної дошки своїми руками

Після того, як ви вибрали оптимальний метод укладання паркетної дошки, можна приступати до монтажу підлоги.

В першу чергу, слід обзавестися спеціальним набором для укладання ламінату та паркету. Також вам знадобиться електролобзик (або пила з дрібними зубами), рівень, рулетка і косинець.

Укладання паркетної дошки своїми руками виробляється як уздовж стін (краще паралельно променям світла з вікна), так і по діагоналі (відходи паркетної дошки збільшуються до 8%).

Коротко перерахуємо основні етапи робіт:

Підготовка підстави, яке повинно бути сухим, чистим, рівним. Для вирівнювання можна використовувати Самонівелююча суміш або просто бетон. Укладання гідроізоляційної підкладки дуже бажана, це захистить ваш підлогу від зайвої влагі.Укладка паркетної дошки.

Пам’ятаємо, що обов’язковий технологічний зазор між стінами і підлогою не менше 10 мм, а панелі укладаються строго в шаховому порядку (поперечний шов першого ряду розташовується по центру панелі другого, і так далі) .Закрепленіе плінтуса, який кріпиться до стіни, а не до підлоги , і закриває зазор між стіною і полом.Фінальная обробка покриття. Сучасна паркетна дошка повністю готова до експлуатації, але може статися так, що в процесі монтажу або використання її поверхню буде пошкоджено. У цьому випадку її досить відшліфувати і покрити лаком (не менше 3-х шарів), що продовжить термін служби на 10-15 років.

Отже, якщо ви наберетеся терпіння, дасте основи і стяжки як слід висохнути, не будете робити судомних рухів, підганяючи дошку до дошки або шліфуючи підлогу стрічкової шліфувальної машиною, ваш ошатний, «статусний» паркетна підлога обов’язково буде радувати всю вашу сім’ю не одне десятиліття.

Купити паркетну доскуви можете за вигідною ціною в інтернет-магазині «Двері Браво»!